Wypełniają tornistry wyprawkami

Już po raz dziewiąty Caritas Polska organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechu”. W ubiegłym roku wyprawki szkolne od Caritas Archidiecezji Lubelskiej otrzymało 2150 dzieci z terenu Lubelszczyzny.


Dzieci z mniej zamożnych rodzin, których rodziców nie stać na wypełnienie plecaków niezbędnymi pomocami do nauki, mogą liczyć na pomoc darczyńców. Akcję co roku wspierają także znane osoby swoje wyprawki przygotuje w tym roku m.in. para prezydencka czy Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” potrwa miesiąc i zakończy się podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Zamościu. Można ją wesprzeć, wysyłając sms pod hasłem „Tornister” na numer 72052 (2,46 zł z VAT) oraz wpłacając środki na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Tornister” lub poprzez stronę internetową: http://lublin.caritas.pl/podaruj-wyprawke, gdzie można symbolicznie zakupić wyposażenie dedykowane konkretnemu uczniowi.
Do wyboru są trzy rodzaje szkolnych wyprawek obejmujących cały potrzebny uczniowi asortyment. Przykładowa wyprawka szkolna dla ucznia z klasy IV-VI szkoły podstawowej to suma ok. 60 zł. Mieszczą się w niej m.in. zeszyty, bloki, farby czy piórnik. Szkolne przybory można dostarczać także osobiście do siedziby lubelskiego Caritas przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2. Pieniądze na wyprawkę dla potrzebujących można wrzucić także bezpośrednio do puszki 27 sierpnia podczas ogólnoparafialnej zbiórki. (EM.K.)