Wypożyczyć i popedałować

20 czerwca ruszy w Chełmie „rower miejski i gminny”. Jednoślad będzie można wypożyczyć za pośrednictwem aplikacji oraz strony internetowej.

W ogłoszonym przez miasto przetargu na „Dostawę systemu roweru miejskiego i gminnego w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym” wybrano firmę „NEXTBIKE Polska” z ofertą opiewającą na 1 493 945,70 zł. Kwota ta zmieściła się w możliwościach finansowych ratusza, który miał zabezpieczone na ten cel niewiele ponad 2 mln zł. Zamówienie obejmuje dostawę 180 rowerów typu cargo, klasycznego, tandem, a także stojaki rowerowe do 17 stacji rowerowych, w tym 14 w Chełmie, 2 w gminie Chełm i 1 w gminie Kamień.

Chełmscy urzędnicy informują, że termin uruchomienia rowerowego projektu planowany jest na 20 czerwca.

– Rowerzyści będą mogli korzystać z rowerów za pośrednictwem aplikacji oraz strony internetowej, która właśnie powstaje – informuje chełmski ratusz. – Jest to system, który z powodzeniem obowiązuje w przypadku programów roweru miejskiego w innych miastach. W miejscach, w których będzie można wypożyczyć rowery, ustawione zostaną również specjalne tablice informacyjne z instrukcją. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here