Wyprawa przez różne kraje

Znani w Polsce i na świecie podróżnicy, pisarze, reportażyści i fotografowie opowiedzą o swoich przeżyciach i doświadczeniach podczas Festiwalu KONTYNENTY. Można wziąć udział w blisko 30 wydarzeniach przygotowanych w Centrum Spotkania Kultur w dniach 3-5 czerwca br.
– Po raz pierwszy w Polsce swoimi doświadczeniami i opowieściami podzielą się Paul Theroux oraz Hugh Thomson. To zdecydowanie ważne wydarzenie dla wszystkich fanów dobrej literatury i podróży. Bardzo mocny nacisk kładziemy też na praktyczną stronę podróżowania, dając możliwość uczestnictwa w przeróżnych warsztatach – informuje Daniel Kornas, organizator wydarzenia.
Gośćmi specjalnymi festiwalu będą wspomniani już Paul Theroux – jeden z najpopularniejszych pisarzy gatunku literatury podróżniczej na świecie oraz Hugh Thomson – pisarz, filmowiec, podróżnik. Na fanów literatury czekają też spotkania z wybitnymi pisarzami i reportażystami, m.in Wojciechem Jagielskim, Mariuszem Wilkiem czy Robbem Maciągiem.
W programie są też warsztaty fotografii ulicznej i świadomego podróżowania, projekcje filmowe, koncerty oraz wydarzenia przygotowane w ramach Nocy Kultury. W trakcie trwania Festiwalu dla jego uczestników dostępna będzie również wystawa „Genesis” brazylijskiego fotografa Sebastiăo Salgado.
Pełny program festiwalu oraz sprzedaż biletów dostępne na stronie: www.festiwalkontynenty.pl.MG