Wyprostują skrzyżowanie

Lubelski ratusz wszczął procedurę poprzedzającą rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania ulic Grabskiego i Sulisławickiej z ul. Droga Męczennika Majdanka. W przyszłym roku oba wloty znajdą się w jednej linii.


Te boczne ulice tworzą z Drogą Męczenników Majdanka niebezpieczne skrzyżowanie, bo łączą się z nią nie na tej samej wysokości. Wyjazd na główną ulicę sprawia przez to kierowcom nie lada kłopoty.
Wszystko zmieni się po korekcie skrzyżowania. – Po przebudowie wloty z ulic podporządkowanych Drodze Męczenników Majdanka nie będą już przesunięte względem siebie – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza. – Prace rozpoczną się w przyszłym roku.
Termin ich wykonania planuje się na październik przyszłego roku. Obecnie trwa przetarg – otwarcie kopert nastąpi 12 grudnia. Wykonawcę poznamy być może jeszcze w tym roku.
Na to zadanie ratusz przewiduje wstępnie ok. 15 milionów złotych. Będzie ono częścią unijnego projektu wartego aż 203 mln zł z dofinansowaniem na poziomie 159 mln zł. Projekt obejmuje też przebudowę Grygowej z wiaduktami, podciągnięcie trakcji na ul. Mełgiewskiej, budowę buspasów na ul. Droga Męczenników Majdanka, przebudowę ronda Lubelskiego Lipca 80 i zakup nowego taboru komunikacji miejskiej. BCH