Wyrwali poznaniakom złoto z rąk na ostatnich metrach!

Sztafeta AZS UMCS: Cezary Mirosław, Michał Kitliński, Karol Kania i Maciej Hołub wygrała rywalizację na 4 x 400 m podczas 36. PZLA Mistrzostw Polski U23

Sześć medali, w tym trzy złote, dwa srebrne i brązowy wywalczyli w 36. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U23 reprezentanci AZS UMCS Lublin. Nasi akademicy do trzech krążków zdobytych pierwszego dnia imprezy (pisaliśmy o nich przed tygodniem), drugiego dnia dorzucili kolejne trzy, po jednym z każdego kruszcu.

Lubelską publiczność, licznie zgromadzoną na stadionie przy al. Piłsudskiego do czerwoności rozgrzała walka naszych akademików w ostatniej konkurencji, sztafecie 4×400 metrów. Złoto AZS UMCS zapewnił fenomenalny Maciej Hołub, który w kapitalnym stylu na ostatniej prostej przed trybuną krytą wyprzedził Mikołaja Buzałę z OŚ AZS Poznań! Sztafeta AZS UMCS, biegnąca w składzie: Cezary Mirosław, Michał Kitliński, Karol Kania i M. Hołub uzyskała czas 3:13.36, zaledwie o 0,17 s lepszy od poznaniaków. Trzecie miejsce zajął wrocławski Śląsk.

Wcześniej, po równie pięknej walce, na najniższym stopniu podium biegu na 800 metrów stanął Michał Kitliński. Syn byłego mistrza Polski na 1500 metrów Piotra i Agnieszki (z domu Gołębiowska), jednej z najlepszych biegaczek średniodystansowych AZS Lublin, pokonał dystans w 1:51.91. Wygrał Mateusz Borkowski z RKS Łódź (1:49.37) przed Adamem Włodarczykiem z AZS Łódź (1:51.45).

W niedzielę drugi swój medal w mistrzostwach wywalczył także Szymon Mazur. Do złota w pchnięciu kulą dołożył srebro w rzucie dyskiem. Lublinian uzyskał 50.52 m. Najlepszy był Oskar Stachnik z AZS AWF Wrocław (53.34). Brąz zdobył Patryk Zygmunt z ULKS Uczniak Szprotawa (48.69).

W klasyfikacji medalowej 36. Mistrzostw Polski U23 w lekkiej atletyce pierwsze miejsce zajęli reprezentanci OŚ AZS Poznań, którzy zdobyli cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Drugi był RLTL ZTE Radom (4 złote, 2 srebrne), a trzeci AZS UMCS (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy).

W klasyfikacji punktowej zwyciężył AZS AWF Wrocław (336), przed AZS AWF Kraków (296) i OŚ AZS Poznań (274).