Wysłannik z kraju złota, ropy i diamentów

Ambasador Angoli gościł w ubiegłym tygodniu w Lublinie. Feliciano António dos Santos spotkał się z prezydentem Krzysztofem Żukiem.


– W rozmowie, zarówno ambasador, jak i prezydent Krzysztof Żuk poruszyli tematy współpracy kulturalniej, akademickiej, ale także gospodarczej, mając na względzie rosnący potencjał gospodarki Angoli. Kraj bogaty jest w zasoby ropy, złota i diamentów. Produkcja ropy stanowi 90% eksportu Angoli i stanowi 45% PKB – czytamy na stronie internetowej lublin.eu.

Ambasador zwrócił uwagę na „podobieństwa łączące Polskę i Angolę, jakimi są przemiany ustrojowe i gospodarcze”. – W ocenie ambasadora to właśnie z Polski można czerpać dobre wzorce dotyczące m.in. reformy samorządowej, decentralizacji władzy czy modernizacji gospodarki. Ambasador podobnie jak i prezydent wyrazili chęć zacieśnienia obustronnych relacji – czytamy na lublin.eu.

Angola to dawna portugalska kolonia. Zamieszkiwany przez ponad 28 milionów osób kraj położony jest w południowo-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Stolicą Angoli jest Luanda. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here