Wysokie noty lubelskich liceów

Przed nami wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych, a tymczasem Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała raport z wynikami z ubiegłorocznej matury, oceniając polskie licea. Dwieście najlepszych szkół w Polsce odznaczono złotymi, srebrnymi i brązowymi tarczami.

Najlepszym liceum w województwie lubelskim jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, które w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” znalazło się na 35. pozycji, uzyskując wysoki wskaźnik zdawalności matury – 79,84 procent. Kolejna złota tarcza przypadła w udziale III Liceum Ogólnokształcącemu im. Unii Lubelskiej (wskaźnik 73,58 procent). Unia jest na 70. miejscu w Polce. Osiem miejsc dalej uplasowało się Prywatne LO im. Królowej Jadwigi z wynikiem 72,86 procent. W pierwszej setce polskich liceów zmieściło się także II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego (wskaźnik 72,62 procent) i Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego (wskaźnik 71,80). Wszystkie wymienione szkoły uzyskały złotą tarczę. Srebrna tarcza przypadła w udziale I Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika z wynikiem 67,44 procent i 146. miejscem w rankingu ogólnopolskim.
Jeśli chodzi o wyniki z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego (poziom podstawowy), to z polskim najlepiej poradzili sobie uczniowie III LO. Asami matematycznymi są zdecydowanie uczniowie I LO. Natomiast z angielskiego najkorzystniej wypadli uczniowie Pallotyńskiego LO. Gratulujemy i czekamy na wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.
 (EM.K.)