Wystartowały zapisy do Mistrzostw Polski MTB w sprintach XCE

Za półtora miesiąca Lublin stanie się areną zmagań specjalistów od miejskich sprintów rowerowych. 7 sierpnia na Starym Mieście odbędą Mistrzostwa Polski MTB XCE. Już ruszyły zapisy do zawodów.
W tym roku po raz pierwszy sprinty MTB zostały wyodrębnione z programu Mistrzostw Polski XCO. Tym sposobem odbędą się dwie imprezy rangi mistrzowskiej w cross-country.
Wybór Lublina jest nieprzypadkowy. To tutaj od 2012 roku odbywają się miejskie sprinty rowerowe pod nazwą „Lublin City Race”, które w 2014 roku weszły w skład cyklu „Eliminator MTB”. Tu również świetnie układa się współpraca z władzami miasta, które w przemyślany sposób wspierają różnego rodzaju imprezy kolarskie (m.in. MP w kolarstwie przełajowym, Puchar Polski w XCO, Lublin Sportival).
Ponadto organizatorzy, czyli firma Active Group i Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego mają na swoim koncie przeprowadzenie kilkudziesięciu imprez rowerowych. Można więc być spokojnym o sprawne i profesjonalne przeprowadzenie mistrzostw.
Rywalizacja odbędzie się na Rynku i przyległych uliczkach. Nawierzchnia z kostki brukowej, ostre zakręty, schody, sztuczne przeszkody – to tylko kilka haseł opisujących trasę tegorocznych MP.

Aby uatrakcyjnić całą imprezę, organizatorzy przeprowadzą wyścig dodatkowy dla zawodników bez licencji, czyli II edycję „SsangYong Eliminator MTB”.
Od 10 czerwca za pośrednictwem strony www.Eliminator-MTB.com można już rejestrować się na oba wyścigi (osobno na Mistrzostwa Polski XCE i Eliminatora MTB).
Regulamin mistrzostw oraz wstępny harmonogram znajdują się na stronie http://eliminator-mtb.com/mistrzostwa-polski-xce
Informacje dotyczące zawodów można także znaleźć na www.facebook.com/EliminatorMTB.
BAS