Wyszkolą przyszłych Lewandowskich

Moment podpisania umowy między Akademią Piłkarską Bronowice, a Lublinianką

Przedstawiciele „Lublinianki” podpisali porozumienie z władzami Akademii Piłkarskiej Bronowice.


– Dzisiejsze wydarzenie dla Akademii Piłkarskiej Bronowice to kolejny ważny krok w prowadzonej przez nas działalności sportowej. Myślę, że zdecydowanie możemy mówić o sukcesie nie tylko klubów będących stronami zawieranego porozumienia, ale też piłki nożnej w naszym mieście – mówił po podpisaniu umowy, Arkadiusz Kozłowski, prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin.

Rozpoczęta właśnie współpraca ma się opierać na czterech głównych filarach. Po pierwsze chodzi o szkolenie piłkarskich adeptów, opuszczających szkółkę z Bronowic. Drugim filarem ma stać się współdziałanie stron na rzecz podnoszenia umiejętności kadry trenerskiej. W planach jest także współpraca związana z infrastrukturą treningową. Jako czwarty filar współpracy sygnatariusze porozumienia wskazali podejmowanie wzajemnych działań mających na celu promocję działalności obu organizacji sportowych.

– Akademia Piłkarska Bronowice jest świetnie zarządzana i stale się rozwija. Pracują w niej ludzie z pasją. Znalezienie wspólnych punktów współpracy wcale nie jest takie oczywiste. Mamy jednak podobny pogląd na piłkę i szkolenie. Naszym celem nie są wyniki ponad wszystko, tylko określona ścieżka rozwoju dla piłkarskich adeptów. Chodzi o wychowanie przez sport i kształtowanie dobrych nawyków, które zostają w człowieku przez całe życie. Zgodnie zdecydowaliśmy się związać na kolejne dwa sezony. Wówczas przyjdzie pora na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. Zaczynamy praktycznie od zera. – tłumaczył zebranym Krzysztof Gil, prezes zarządu Klubu Sportowego Lublinianka Sp. z o. o.

Po złożeniu podpisów przez władze obu klubów doszło do symbolicznej wymiany klubowych koszulek w towarzystwie zawodników grup dziecięcych z obu klubów. Następnie zainicjowano element szkoleń trenerskich z udziałem koordynatora szkolenia Krzysztofa Gralewskiego i trenera Michała Kowalczyka, którzy przy okazji przedstawili autorski program szkolenia w klubie z Wieniawy.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here