Wyszkolą się na aucie przemytników

Mercedes, którym szmuglowano papierosy, trafił do Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Młodzież będzie się na nim uczyć mechaniki i budowy samochodów.

6 października naczelnik Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie Marek Woźnica oraz wicedyrektor Izby Skarbowej w Lublinie Grzegorz Matuszak przekazali dyrektorowi ZSP nr 1 w Krasnymstawie Wojciechowi Maślonie auto marki mercedes benz A 170.
– Pojazd ten służył do przemytu wyrobów akcyzowych i zgodnie z wyrokiem sądu orzeczono jego przepadek na rzecz Skarbu Państwa – mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Lublinie. – Ze względu na dokonane przeróbki auto to mogłoby nie być dopuszczone do ruchu, dlatego nie zostało zlicytowane – dodaje.

W takiej sytuacji podjęto decyzję o przekazaniu mercedesa szkole kształcącej przyszłych mechaników samochodowych. Z okazji skorzystał krasnostawski ZSP nr 1. – Po usunięciu przeróbek uczniowie będą mogli poznać mechanikę i elektronikę dobrej jakości pojazdu, będą mogli szlifować swoje umiejętności praktyczne w naprawie samochodów – mówi Szpakowska.
– To ogromna pomoc dla naszej placówki – komentuje dyrektor Maślona. – Naszej szkoły nigdy nie byłoby stać na zakup tego typu pomocy dydaktyczno-naukowej – podsumowuje. (kg)