Wyszła z domu i zabłądziła

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-latki z gminy Siennica Różana. Funkcjonariusze znaleźli zaginioną kobietę w lesie na terenie gminy. Odnaleziona natychmiast trafiła pod opiekę personelu medycznego.

Informację o zaginięciu 84-letniej kobiety oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie otrzymał w poniedziałek, 9 marca, tuż przed 19.00. – Kobieta sama ok. godziny 16.00 wyszła z miejsca zamieszkania w gminie Siennica Różana i nie powróciła do domu, ani też nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Z uwagi na stan zdrowia starszej pani sytuacja była poważna. Liczyła się każda chwila, życie kobiety było zagrożone.

Poszukiwania wszczęto więc natychmiast. – 84-latkę jeszcze tego samego dnia wieczorem funkcjonariusze krasnostawskiej policji odnaleźli na terenie kompleksu leśnego w znacznej odległości od miejsca jej zamieszkania. Kobieta była zdezorientowana, nie potrafiła wytłumaczyć, gdzie jest. Została natychmiast przekazana pod fachową opiekę załogi karetki pogotowia – dodaje Babicz. W działaniach poszukiwawczych oprócz krasnostawskich mundurowych brali udział również funkcjonariusze z KWP w Lublinie, strażacy z komendy powiatowej PSP w Krasnymstawie i strażacy-ochotnicy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here