Wyszyński z Wojtyłą wrócili na parkan

Zniszczona w nocy z 21/22 listopada wystawa pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” powróciła do Rejowca. Ekspozycja na nowo zawisła na ogrodzeniu kościoła pw. św. Jozafata Kuncewicza.

– Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wiernych – podkreśla ks. Jacek Jakubiec, proboszcz parafii w Rejowcu. – W jej ponowny montaż zaangażowane były głównie osoby młode, co jest budującym świadectwem.

Proboszcz zwraca też uwagę, że choć zniszczenie wystawy było przykrym wydarzeniem, to aktualnie ma ona jeszcze większe oddziaływanie społeczne. Z kolei Piotr Majewski z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które jest inicjatorem wystawy, dodaje, iż wśród chętnych do pomocy przy ponownej ekspozycji było m.in. małżeństwo z dziećmi.

Autorami wystawy pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” (przygotowanej w 2018 roku z okazji 70-lecia prymasowskiej nominacji kard. Stefana Wyszyńskiego, a także 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża) są Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

Ekspozycja zorganizowana została natomiast przez lubelskie oddziały IPN i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Wcześniej wystawa gościła m.in. w ramach organizowanych przez stowarzyszenie Dni Kultury Chrześcijańskiej w Chełmie, a w tym roku będzie jeszcze prezentowana m.in. w Dęblinie. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here