Wytańczyły sukcesy

Wielkimi sukcesami zakończył się udział tancerek Freak Dance Academy z Krasnegostawu w krajowych mistrzostwach Polski Federacji International Dance Organization, które odbyły się na parkietach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie. Krasnostawska Akademia będzie reprezentowała Polskę w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.

Na mistrzostwa Polski do Warszawy pojechało ponad 50 tancerek z Freak Dance Academy w Krasnymstawie, które wystąpiły w kategoriach solo, grupowej i formacji. Do domów wróciły z sukcesami. W kategorii disco dance solo junior 1 świetne trzecie miejsce i tytuł II wicemistrzyni Polski zdobyła Zuzanna Perestaj. Utalentowana tancerka zapewniła sobie kwalifikację na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata, gdzie będzie reprezentować nie tylko Akademię i Miasto Krasnystaw, ale również Polskę.

Identycznym wynikiem i kwalifikacją na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata mogą pochwalić się formacja Freak Dance Kids, rywalizująca w kategorii formacji oraz Freak Dance White, która startowała w kategorii grupy junior.

Gwoździem programu były jednak pokazy formacji kategorii junior, na co czekali wszyscy tancerze, ale również widzowie. Mimo późnych godzin wieczornych i spędzenia kilkunastu godzin w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji formacja juniorska Freak Dance Junior z Krasnegostawu nie zawiodła i – zostawiając serce na parkiecie – wywalczyła brązowy medal krajowych mistrzostw Polski federacji IDO. Tym samym zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy i świata. A tak oto przedstawiają się pozostałe wyniki tancerzy Freak Dance Academy:

Kategoria solo junior 1: 12. Ewelina Rzepkowska, 30. Luiza Badach, 30. Lena Łuczak, 41. Łucja Cichosz, 41. Milena Ślusarczuk, 41. Emilia Czaban, 54. Karolina Kowalczyk.

Kategoria solo children: 15. Lidia Maciejewska, 24. Martyna Zając, 26. Maja Korzeniowska, 32. Hanna Panas, 42. Hanna Dziewulska, 48. Izabela Bereza.

Kategoria solo junior 2: 15. Weronika Piekaś, 20. Maja Stępniak, 25. Paula Kwaśniak, 35. Nikola Kowalczuk, 35. Dominika Chudziak.

Kategoria solo adults 1: 21. Aleksandra Ciepłowska.

Mistrzostwa Europy najprawdopodobniej odbędą się w Czechach, a mistrzostwa świata – w Szwecji. Freak Dance Academy w Krasnymstawie zamierza w obu tych imprezach wystartować. Oprócz tych zawodów Akademia planuje wystartować również w Pucharze Świata. Wszystko wskazuje na to, że zostanie on rozegrany w Warszawie. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here