Wyższe mandaty!

Od 1 stycznia w Polsce obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym. Kary wzrosły drastycznie, dlatego policjanci prowadzili akcję prewencyjną skierowaną zarówno do kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów.

– Każdego roku na całym świecie dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Za każdym takim wypadkiem kryje się ludzki dramat. Dlatego policjanci w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowali działania profilaktyczne na drogach. Mundurowi podczas kontroli drogowych wręczali ulotki dotyczące znowelizowanych przepisów ruchu drogowego.

Materiały były adresowane zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że nasze zachowanie na drodze i przestrzeganie przepisów mają realny wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych użytkowników ruchu – dodaje pani rzecznik. Ale nie tylko, bo nowy taryfikator oznacza też dla kierowców drastyczne podwyżki wysokości mandatów.

Od 1 stycznia 2022 roku najwyższy możliwy mandat za przekroczenie prędkości będzie wynosił aż 2500 zł. Dla porównania do tej pory kierowca mógł za to wykroczenie otrzymać jedynie 500 zł. Ale to jeszcze nic. Otóż za rażące naruszenie przepisów drogowych albo za niewskazanie sprawcy przekroczenia prędkości uwiecznionej przez fotoradar może nam grozić nawet do 30000 zł kary. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here