X-Trail z innowacyjnym napędem

Latem przyszłego roku gama crossoverów Nissana zostanie wzbogacona o nowego SUV-a X-Trail, którego światowa premiera miała miejsce w tym tygodniu na targach Auto Shanghai 2021.

Nowy X-Trail to czwarta generacja popularnego rodzinnego SUV-a, która zachowuje sprawdzone rozwiązania poprzednich generacji i oferuje żądnym przygód klientom uniwersalne wnętrze z licznymi możliwościami konfiguracji oraz najnowsze technologie pokładowe firmy Nissan. Podobnie jak obecny model, również nowy X-Trail będzie dostępny ze składanym trzecim rzędem. Jego wymiary pozostaną jednak na tyle kompaktowe, że pozwolą na łatwe manewrowanie i parkowanie.

Nowy X-Trail będzie dostępny z układem napędowym e-POWER, który jest kluczowym elementem strategii Nissan Intelligent Mobility. Cechą systemu e-POWER jest wykorzystanie silnika benzynowego tylko do wytwarzania energii elektrycznej, natomiast koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Oznacza to, że jednostka benzynowa może zawsze działać w optymalnym zakresie obrotów, co zapewnia niższe zużycie paliwa oraz obniżenie emisji dwutlenku węgla w porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym.

To nowatorskie rozwiązanie zostało stworzone z myślą o klientach, którzy nie są jeszcze gotowi na zakup w pełni elektrycznego samochodu, lecz chcą korzystać z zalet zelektryfikowanego układu napędowego. Dzięki wersji z napędem na obie osie, nowy X-Trail będzie nadal stanowił naturalny wybór dla żądnych przygód rodzin, którym spodoba się jego wytrzymałość, uniwersalność oraz zaawansowany system napędu na wszystkie koła z możliwością konfiguracji na śnieg, szuter lub błoto, który daje pewność prowadzenia w trudnych warunkach – zarówno na drodze, jak i poza nią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here