Z Bożym uśmiechem

Kiedy Pan Bóg stworzył kobietę, pojawił się anioł i spytał: – Czemu tyle czasu Ci to zajęło Panie? Pan mu odpowiedział: – Widziałeś zamówienie? Musi być całkowicie zmywalna, ale nie plastikowa, ma dwieście ruchomych części, działa na kawie i niewielkiej ilości jedzenia, ma łono, w którym się mieści dwoje dzieci naraz, ma taki pocałunek, który leczy każdą rzecz, od startego kolana, do złamanego serca.

Taką właśnie kobietą jest Paulina Szczepanik. Autorka fotografii eksponowanych w Galerii Na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Jak sama o sobie mówi jest przede wszystkim mamą piątki dzieci. Pomimo całego zamieszania, jakie gwarantują Paulinie pociechy, udaje się jej znaleźć chęci i energię na rozwijanie swojej pasji, jaką jest fotografia.
Wystawa „Powstań przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź” jest dokumentacją narodzin przyjaźni pomiędzy Pauliną, a znaną już we Włodawie modelką Justyną Kabacińską. Piękne i mądre kobiety, we wspaniałych okolicznościach nadbużańskiej przyrody. Fotografka uczyniła tematem swoich prac kobietę, jako dobre dzieło Boga, a zdjęcia opatrzyła cytatami z Pisma Świętego. Podczas spotkania z włodawską widownią z szerokim uśmiechem i ogromnym wdziękiem opowiedziała o swoich biblijnych „idolkach”, pełnych poczucia humoru rozmowach z Bogiem oraz wystawie jako formie rozliczenia się z Nim ze swojego talentu.
Wystawę zwiedzać można do kwietnia 2018 r. (p)