Z Chełma na Trumpa

Działacze i sympatycy PiS z naszego regionu tłumnie pojechali do Warszawy – na spotkanie z prezydentem USA. Nie omieszkali pochwalić się tym na facebooku.

Rządzącym bardzo zależało na tym, aby na spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem, były jak największe tłumy i aby gość poczuł sympatię Polaków. Udało się m.in. dzięki organizowanym przez biura poselskie PiS z całego kraju wyjazdom dla członków i sympatyków partii. Również z Chełma i Włodawy autokary zabrały chętnych na pl. Krasińskich, na którym przemawiał prezydent USA. Uczestnicy wiecu pochwalili się później tym na swoich facebookowych profilach. Zdjęcie z wyprawy pokazali m.in.: miejski radny z Chełma Zdzisław Szwed, były starosta włodawski Wiesław Holaczuk oraz chełmski radny Longin Bożeński, który zamieścił blisko 100 fotografii. Ale do Warszawy pojechało dużo więcej osób, związanych i kojarzonych z Prawem i Sprawiedliwością, m.in. radny powiatowy Andrzej Łolik, radny miejski Mirosław Czech, wójt gminy Sawin Dariusz Ćwir czy radny Rejowca Fabrycznego Marek Parada.
Szwed mówi, że cieszy się z wyjazdu i słów prezydenta Trumpa. – Naprawdę jestem podbudowany jego wystąpieniem i trzeba przyznać, że dawno żaden polityk nie mówił tak dobrze o Polsce. Cieszę się, że bardzo pozytywne relacje z tego przemówienia poszły w świat – mówi radny. (reb, fot.: Facebook Longin Bożeński)