Z Dobryniowa po stypendium premiera

Tomasz Marek, uczeń I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, zdobył Stypendium Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

10 stycznia w sali błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom prezesa rady ministrów oraz ministra edukacji narodowej. W święcie wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk. I LO w Krasnymstawie reprezentował Tomasz Marek, uczeń klasy II B z przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, informatyka, fizyka.

W ubiegłym roku szkolnym uzyskał on najwyższą średnią ocen w szkole (5,13), z zachowania wystawiono mu ocenę wzorową. Tomek z sukcesami reprezentuje szkołę w różnorodnych konkursach. Jest laureatem trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez mBank „Polscy matematycy znani i nieznani”, a także laureatem konkursu wojewódzkiego „Sigma Kwadrat”.

Uczeń I LO brał też udział w szkolnych edycjach konkursów, takich jak: konkurs logiczny, matematyczny Kangur, konkurs wiedzy biblijnej, czy konkurs polonistyczny. Przygotował również materiały na trzecie seminarium „Eko – problemy małe i duże”. Wart podkreślenia jest też fakt, że Tomasz Marek ma 100-procentową frekwencję, mimo że do szkoły dojeżdża z Dobryniowa w gminie Łopiennik Górny. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here