Z Fabrycznego do Nowin

Związany od lat z Urzędem Miejskim i zakładem wodociągów w Rejowcu Fabrycznym Piotr Kowalczyk zrezygnował z pracy, by zająć miejsce kierownika ds. administracyjnych w Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. A dyrektorem DPS jest pochodzący z Rejowca Fabrycznego Marcin Kopciewicz. Przypadek?

Kowalczyk od lat pracował w Urzędzie Miasta w Rejowcu Fabrycznym. Był też kierownikiem tamtejszego zakładu wodociągów i kanalizacji. Co się stało, że kierownik – wydawało się – związany z burmistrzem Stanisławem Bodysem poszedł do pracy do jego „odwiecznego” rywala i wyborczego konkurenta, Marcina Kopciewicza?
– Kierownik sam poprosił o rozwiązanie umowy. Nie chciałbym tego komentować, ale nie było między nami żadnych sporów ani waśni. Życzę mu jak najlepiej – mówi burmistrz Bodys.
W Nowinach Kowalczyk zajął miejsce kierownika ds. administracyjnych, który jest na zwolnieniu lekarskim. – Kierownik ma dużo obowiązków, dlatego musiałem wziąć kogoś na czas nieobecności pana Piłata – mówi Kopciewicz.
W DPS krąży pogłoska, że nowy kierownik cieszy się chyba wyjątkowym uznaniem dyrektora, bo jego dodatek funkcyjny jest też wyjątkowo solidny. – To 400 zł, czyli dodatek jak dla innych kierowników na oddziale – twierdzi Kopciewicz. Bogumił Fura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here