Z Krasnegostawu na Uniwersytet Medyczny

Uczniowie I LO w Krasnymstawie wzięli udział w projekcie medycznym „Misja MED: odkrywaM, rozumiEm, Doświadczam”, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

W projekt zaangażowało się 120 uczniów z ośmiu szkół współpracujących z uczelnią, m.in. z Lublina, Chełma, Tarnobrzega, Ożarowa oraz z I LO w Krasnymstawie. Uczestniczyli w zajęciach, wykorzystujących bazę dydaktyczną i profesjonalny sprzęt uczelni oraz rozwijali swoje zdolności w zakresie komunikowania się, współpracy, krytycznego myślenia. Misja MED zakończyła się dwudniowym pobytem na Uniwersytecie Medycznym, podczas którego uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

Jagiellończycy stali się liderami części praktycznej egzaminu, tzw. „Starcia gladiatorów wiedzy”. Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom i medal, zaś uczniowie uczestniczący w projekcie – dyplomy i atrakcyjne nagrody. Chociaż projekt dobiegł końca, współpraca I LO z Uniwersytetem Medycznym trwa. – W roku szkolnym 2018/2019 również czekają na uczniów ciekawe zajęcia medyczne, które będą prowadzone przez nauczycieli akademickich – mówi Elżbieta Kargul z I LO. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here