Z magistratu do gminy

Małgorzata Bukowska-Witos, dyrektor Departamentu Budżetu w chełmskim magistracie, odchodzi z pracy. Z dniem 1 sierpnia br. obejmie najprawdopodobniej funkcję skarbnika gminy Chełm.

Wójt gminy Chełm, Wiesław Kociuba jeszcze w kwietniu br. wystąpił do prezydenta Chełma Jakuba Banaszka z wnioskiem o wyrażenie zgody na przejście Małgorzaty Bukowskiej-Witos do pracy w urzędzie gminy na zasadzie porozumienia między samorządami. Zgody nie uzyskał, ale Bukowska-Witos, która od kilku lat pełni w magistracie funkcję dyrektora Departamentu Budżetu, a wcześniej Wydziału Budżetu, złożyła wniosek o zwolnienie z pracy, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Zarządzania budżetem samorządu Bukowska-Witos przez ostatnie lata uczyła się od wieloletniej skarbnik miasta, Barbary Rozwałki.

Co ciekawe, nie tak dawno Bukowska-Witos dostała propozycję objęcia stanowiska skarbnika w chełmskim magistracie, ale odmówiła. Z ratusza ma odejść 31 lipca br. Od 1 sierpnia br., ma zostać skarbnikiem gminy Chełm. Wójt Kociuba potwierdził jedynie, że szuka osoby, która obejmie funkcję skarbnika gminy. – O pani Bukowskiej-Witos mam bardzo dobrą opinię, potwierdzoną przez osoby, które z nią współpracowały, dlatego zdecydowałem się złożyć jej propozycję pracy w gminie Chełm. Obejmie kierownicze stanowisko – mówi Wiesław Kociuba.

Bukowska-Witos w urzędzie gminy Chełm zastąpi wieloletnią skarbnik, Zofię Ostapiuk, która przeszła na emeryturę. (s)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here