Z MOPR-u do magistratu

Prezydent miasta Jakub Banaszek postanowił powierzyć Katarzynie Sokołowskiej, która od ponad dwóch lat zarządza Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Mieszkańców w chełmskim magistracie. Kilkanaście dni temu część pracowników MOPR wysłała do prezydenta list, by nie dokonywał żadnych zmian w pionie kierowniczym jednostki. Jak ustaliliśmy, jedną z kandydatek do objęcia stanowiska po Sokołowskiej jest Bożena Stasiak, dyrektor Centrum Integracji Społecznej, prywatnie siostra przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego.

Katarzyna Sokołowska od 1 kwietnia br. nie jest już dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. O tym, że w jednostce szykuje się zmiana, jej pracownicy przeczuwali już kilka tygodni wcześniej. 19 marca napisali list do prezydenta miasta, Jakuba Banaszka, prosząc, by ten pozostawił Sokołowską na stanowisku.

Liczne komplementy pod jej adresem, że wyróżnia się znajomością szeroko pojętej pomocy społecznej, umiejętnie zarządza finansami, że pozyskała wiele zewnętrznych funduszy dla jednostki, ostatecznie nie miały żadnego znaczenia. Włodarz Chełma postanowił przenieść Katarzynę Sokołowską do magistratu i powierzyć jej stanowisko dyrektora utworzonego w połowie lutego br. Departamentu Obsługi Mieszkańców.

Do tej pory pełniącą obowiązki dyrektora tegoż departamentu była Monika Zaborek-Turewicz, która od ponad dwóch lat kieruje pracami Departamentu Spraw Obywatelskich. W lutym br. Jakub Banaszek ogłosił nabór na stanowisko dyrektora DOM. Zgłosiły się dwie osoby, ale prezydent zdecydował się unieważnić konkurs.

Katarzyna Sokołowska dyrektorem MOPR była przez ponad dwa lata. W lutym 2019 roku wygrała konkurs. Wcześniej przez kilkanaście lat pełniła funkcję dyrektora Centrum Integracji Społecznej.

Prezydent Banaszek z 1 kwietnia br. obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie powierzył dotychczasowej wicedyrektor Dorocie Betce-Bartosiewicz. Jak ustaliliśmy, docelowo kandydatką do objęcia schedy po Katarzynie Sokołowskiej jest Bożena Stasiak, obecnie dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Stasiak wcześniej pracowała w MOPR na kierowniczym stanowisku.

Prywatnie jest siostrą przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego, który podobno od jakiegoś czasu mocno wierci dziurę w brzuchu prezydentowi Banaszkowi, by ten powołał Stasiak na szefową Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here