Z myślą o dzieciach i młodzieży

Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz inne instytucje, które wspierają rozwój dzieci i młodzieży, mają szansę, aby skorzystać ze wsparcia finansowego IKEA przy realizacji projektów edukacyjno – ekologicznych. W puli jest aż 200 tysięcy złotych.

IKEA po raz kolejny zachęca do udziału w programie grantowym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są „Zmiany klimatu”. Aby wziąć udział w programie, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, zawierający plan programu edukacyjno-wychowawczego. Jeśli dana placówka wnioskuje także o remont, konieczne jest dołączenie projektu. Kryterium oceny będzie przede wszystkim zgodność z założeniami konkursu oraz różnorodność działań. Wnioski składać można do 16 grudnia.

W konkursie wyłonionych może zostać maksymalnie 5 zwycięzców. Łączna wartość grantów dla laureatów to 200 tys. zł. Szczegóły oraz formularz dostępne są na stronie internetowej: www.IKEA.prowly.com w sekcji „Zrównoważony Rozwój”.

W zeszłym roku dzięki przyznanym grantom organizacje, które zostały wybrane w konkursie, mogły m.in.: stworzyć interaktywny plac zabaw, wyremontować swoje placówki i zadbać o pobliskie tereny zielone.

Konkurs rysunkowy

Nieodłącznym elementem akcji jest także konkurs rysunkowy, w którym dzieci (do 12. roku życia) malują obrazek z pluszakiem swoich marzeń. Prace można nadsyłać do 24 listopada droga internetową. Spośród wszystkich nadesłanych projektów w pierwszym etapie wybranych będzie 15 z Polski. Następnie z rysunków nadesłanych z całego świata wyłonionych zostanie 6 zwycięskich i na ich podstawie IKEA stworzy limitowaną edycję pluszowych zabawek SAGOSKATT, która trafi do sprzedaży. Szczegóły oraz regulamin dostępny jest na stronie zabawymoc.pl.

Zbiórka zabawek

Do 28 grudnia trwa także zbiórka zabawek dla najmłodszych. Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim maskotki, książki, klocki i inne zabawki. Przygotowany został specjalny pojemnik w kształcie domku, który znajduje się w pobliżu Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie i przekażą im zebrane zabawki.

„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa akcja społeczna IKEA, która ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. IKEA wie, iż kreatywny i pełen radości sposób spędzenia wolnego czasu jest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych. Z tego powodu marka od lat działa na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. To podstawowa potrzeba, która uczy budować relacje, a także odkrywać świat oraz swoje możliwości. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here