Z opóźnieniem, ale będą…

Przy filii Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia

– Budowa placu zabaw z prawdziwego zdarzenia i nowego ogrodzenia Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej będzie zrealizowana w tym roku, podobnie jak oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od ścieżki wzdłuż Bystrzycy do ul. Rąblowskiej – informuje miasto, tłumacząc przyczyny opóźnienia w wykonaniu obydwu projektów.


W mieszczącej się w stylowej kamienicy przy ul. Spokojnej filii Przedszkola nr 5 do dyspozycji dzieci jest namiastka placu zabaw z zaledwie kilkoma, wysłużonymi już urządzeniami do zabawy. Do tego brakuje bezpośredniego przejścia z budynku przedszkola na teren placu zabaw.

Z inicjatywy pracowników i rodziców powstał więc projekt jego modernizacji i budowy schodów prowadzących bezpośrednio na plac, który został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wniosek znalazł się na liście zwycięskich projektów, ale w zeszłym roku nie został zrealizowany. Teraz, w interpelacji, upomniał się o to radny Zbigniew Jurkowski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka).

Okazuje się jednak, że miasto o inwestycji ani na chwilę nie zapomniało. – Wydział Inwestycji i Remontów jest w trakcie przygotowywania postępowania na wybór wykonawcy realizacji placu zabaw wraz z murem oporowym i ogrodzeniem – wyjaśnia w odpowiedzi udzielonej radnemu wiceprezydent Artur Szymczyk, a służby prasowe miasta dodają, że opóźnienie w jego realizacji wynikało z ograniczeń finansowych miasta wywołane epidemią Covid-19.

Jeszcze dłużej na wykonanie musiał czekać projekt „Chodnikiem przez Bystrzycę” zakładający oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od ścieżki wzdłuż Bystrzycy do ul. Rąblowskiej, który wybrany został do dofinansowania jeszcze w V edycji BO i miał być wykonany w 2019 roku.

– Przeszkodami w jego realizacji stały się kwestie dotyczące własności gruntów. Mimo to, opracowano dokumentację projektową na budowę oświetlenia od rzeki w kierunku ul. Rąblowskiej, a także wybudowano już oświetlenie ul. Rąblowskiej. Budowę kolejnego oświetlenia odłożono na później. Teraz zostanie ono zrealizowane – tłumaczy miasto.

O wprowadzeniu do budżetu miasta środków na realizację obydwu projektów radni zdecydowali na lutowej sesji Rady Miasta Lublin.

– Zgodnie z obietnicą powracamy do realizacji zaległych projektów z Budżetu Obywatelskiego. Te dwa, które decyzją radnych zostały uwzględnione w tegorocznym budżecie, są dla nas szczególnie ważne. Za ich stworzeniem i przyjęciem do realizacji stoi ogromne zaangażowanie lokalnych społeczności – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. – Konsekwentnie dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty z Budżetu Obywatelskiego z poprzednich edycji – dodaje wiceprezydent.

Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here