Z Pogodnej na Jesienną jak po stole

Z wyremontowanej drogi cieszą się nie tylko mieszkańcy bloku przy ulicy Pogodnej 38, ale także z ul. Jesiennej, którzy do domu nie muszą już wracać po wertepach

Były dziury jak w szwajcarskim serze, a teraz jedzie się jak po stole – mieszkańcy Bronowic cieszą się z wyremontowanej drogi osiedlowej łączącej ulicę Pogodną z Jesienną. Blisko 150 metrowy łącznik został wykonany przez drogowców z KPRD zaledwie w cztery dni!

– To był długo wyczekiwany remont. Mieszkańcy od lat prosili o naprawę tej drogi. Na wniosek Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina Bronowice przy współpracy Rady Dzielnicy udało się z rezerwy celowej wyasygnować pieniądze na ten cel – mówi Andrzej Szyszko, przewodniczący Zarządu Dzielnicy i prezes SKML-B.

Remont niewielkiego odcinka przy bloku Pogodna 38 kosztował niewiele ponad 65 tysięcy i w błyskawicznym tempie został wykonany przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie.

– To nie koniec prac w tym roku na naszej dzielnicy. O ile aura na to pozwoli będą wykonane jeszcze ciągi piesze na około 150 metrowym odcinku od Pogodnej 7 do ul. Sowiej – mówi przewodniczący Szyszko. – W kolejce jest także od dawna planowana kompleksowa przebudowa ulicy Pogodnej. To spora inwestycja, na którą potrzeba ponad 30 milionów. Wszystko wskazuje na to, że będzie prowadzona etapami, najpierw od Lotniczej do Krańcowej, potem Grabskiego i Hanki Ordonówny – kończy A. Szyszko.BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here