Z poślizgiem, ale elegancko

Gruntowny remont obiektów Zespołu Szkół Budowlanych oraz Bursy Szkolnej nr 8 przy ul. Słowiczej dobiega końca

Prace przy gruntownym remoncie obiektów Zespołu Szkół Budowlanych oraz Bursy Szkolnej nr 8 przy ul. Słowiczej są już na finiszu.


To największy remont tej placówki od powstania budynków w latach 60-tych ubiegłego wieku. Zadanie to jest współfinansowane ze środków pomocowych Unii Europejskiej w ramach większego projektu obejmującego kilka placówek oświatowych.

Kontrakt obejmował przede wszystkim docieplenie stropodachów, fundamentów i ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem nowej elewacji w odcieniach szarości, wymianę posadzek, stolarki okiennej i drzwiowej, ale także m. in. montaż nowej wentylacji, instalacji centralnego ogrzewania z grzejnikami, przebudowy części instalacji elektrycznej, opasek i chodników wokół budynków oraz montaż oświetlenia przyległego terenu. Zaplanowano także budki lęgowe dla ptaków i schrony dla nietoperzy, co od kilku lat jest już miejskim standardem przy tego rodzaju inwestycjach.

Za wykonanie inwestycji odpowiada spółka SGW Budownictwo z Radomia, która otrzyma za roboty prawie 3 mln zł. Zgodnie z pierwotnym planem wszystkie prace miały zakończyć się jeszcze w czerwcu, jednak termin ten wydłużono o okres wakacji.– Do wykonania pozostały jeszcze roboty brukarskie wokół budynku – segment A i C, roboty elewacyjne na ścianie południowej szkoły – segment A oraz zabudowa instalacji wentylacyjnej – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Aktualnie do ZSB przy ul. Słowiczej uczęszcza ok. 500 uczniów, z czego 140 rozpocznie naukę od 1 września, w klasach pierwszych.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here