Z siekierą na kiosk

Trzech 15-latków z gminy Żółkiewka siekierą chciało wyrąbać dziurę w ścianie kiosku i ukraść papierosy. Wpadli, bo za bardzo przy tym hałasowali.

Około północy z piątku na sobotę (4/5 listopada) dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał informację o hałasie dochodzącym z okolicy kiosku „Ruchu” w centrum Żółkiewki. – Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z tamtejszego posterunku – relacjonuje Zbigniew Oleszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Przy kiosku zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Mundurowi podjęli za nimi pościg i zatrzymali dwóch z nich. Sprawcami okazali się 15-latkowie z gminy Żółkiewka – dodaje.
Tożsamość trzeciego z uciekinierów szybko ustalono i także on został złapany. Sprawcy po przesłuchaniu zostali przekazani pod opiekę rodziców. – Nastolatkowie chcieli ukraść papierosy z kiosku. Zamierzali siekierą sforsować ścianę budynku. Narobili przy tym takiego hałasu, że usłyszał ich pobliski mieszkaniec, który o zajściu powiadomił dyżurnego naszej komendy – mówi Oleszczuk. Nastolatkowie za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Zamościu. (kg)