Z urzędnika na prezesa

Piotr Wysocki nie zostanie powołany na stanowisko prezesa Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Miejską spółką ma pokierować Bogdan Drygasiewicz.

Od śmierci Adama Mazurka, który przez ponad dwa lata kierował Chełmskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, minął prawie miesiąc. Spółka nadal nie ma prezesa. Wszystko wskazywało na to, że wybór padnie na Piotra Wysockiego, długoletniego dyrektora nieistniejącego już Kredyt Banku, a ostatnio lubelskiej Fabryki Cukierków „Pszczółka”. Tymczasem zatrudniony od blisko roku w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie Wysocki, póki co, nie zamierza zmieniać pracy.
Obsada stanowiska prezesa ChTBS, zgodnie z umową koalicyjną między Agatą Fisz a Polskim Stronnictwem Ludowym, należy do ludowców. Na tę funkcję ma być powołany Bogdan Drygasiewicz, obecnie urzędnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w chełmskim magistracie. Stanowisko obejmie tuż po walnym zgromadzeniu wspólników, które zostało zaplanowane na koniec czerwca. (ptr)