Z WeRwĄ na Kresy

Na wycieczkę do Brześcia WeRwA zaprasza już 8 czerwca

Chełmskie Stowarzyszenie WeRwA inauguruje swój czwarty sezon wycieczek do naszych wschodnich sąsiadów. W tym roku do wyjazdów na Ukrainę i Białoruś dojdzie też wycieczka na Litwę.

Podczas wycieczek turyści podróżują śladami wybitnych Polaków oraz ważnych wydarzeń historycznych, więc te wycieczki oprócz sposobu na atrakcyjne spędzenie czasu są również znakomitymi lekcjami historii. Sprawią one, że nazwiska i miejsca znane z podręczników historii i literatury staną się bliższe i bardziej znane. To miejsca, które nie tylko warto, ale i wypada zobaczyć, poznając dawne Kresy Rzeczpospolitej. W najbliższym czasie stowarzyszenie organizuje następujące wycieczki: 24–27 maja – Tajemnicze Zakarpacie, 8 czerwca – Brześć bez wiz, 13–16 czerwca – Grodno, Wilno, Troki, Druskienniki, 2–6 lipca – Białoruś, 11–15 lipca – Podole, 27 lipca – Lwów, 10–12 sierpnia – Nie tylko Lwów, 14–16 września – Lwów i zamki Złotej Podkowy.

Podczas najbliższej wycieczki na Zakarpacie (24–27 maja) może zbyt wielu śladów polskości turyści nie zobaczą, ale z pewnością atrakcji nie zabraknie. To tereny niezbyt często odwiedzane, ale z całą pewnością warte poznania. Ukraińsko-węgiersko-rumuńskie pogranicze jest dzikie, piękne i ma dużo atrakcji turystycznych i przyrodniczych.  Jest tam wiele miejsc, gdzie czas jakby się zatrzymał. Warto też choćby w pigułce poznać Białoruś, a taką możliwość da jednodniowy wypad do granicznego Brześcia (8 czerwca), który jest miastem partnerskim Lublina.

Wycieczka do Grodna, Wilna, Troków i Druskiennik (13–16 czerwca) to klasyka wyjazdów na Białoruś i Litwę śladami wybitnych Polaków oraz ważnych wydarzeń historycznych. Opisy wycieczek, terminarz i dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.wycieczkinawschod.pl i na Facebooku – wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników lub Stowarzyszenie WeRwA. Warto zaznaczyć, iż mimo przyjaznych cen podczas wycieczek oferowane są trzy posiłki dziennie, a turystyczne zestawy słuchawkowe turyści otrzymują bezpłatnie.

Pytania i zapisy pod numerem telefonu 502 342 117 (jeśli telefon nie odpowiada prosimy dzwonić pod numer 792 035 061) oraz pod adresem poczty elektronicznej akchelmski@hoga.pl. Wyjazdy na wycieczki następują z Chełma, jednak organizatorzy oferują tanie noclegi i bezpłatny, dozorowany parking dla przyjezdnych. Do zobaczenia. GG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here