Z WeRwĄ za granicę

To już ostatni dzwonek, by skorzystać z oferty. Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na dwie atrakcyjnie wycieczki, w trakcie których uczestnicy zobaczą wiele miejsc ważnych dla naszej historii i tradycji.

W dniach 13-16 czerwca odbędzie się wyjazd do Grodna, Wilna, Druskienników i Troków. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzą Grodno, najczęściej odwiedzane miasto na Białorusi, skąd następnego dnia przejadą na Litwę. Tam zaczną od zwiedzenia Druskienników – największego i najsłynniejszego uzdrowiska w kraju, gdzie bywali m.in. Stanisław Moniuszko, Eliza Orzeszkowa i Józef Piłsudski. Następnie odwiedzą Gruto Parkas, czyli jedno z najbardziej niekonwencjonalnych muzeów na Litwie, jeśli nie w całej Europie. W programie też przejazd kolejką linową nad Niemnem. Po noclegu w centrum Wilna, trzeciego dnia, uczestnicy zwiedzą stolicę.

– To ważne dla Polaków miasto zachwyci swoimi kolorowymi uliczkami, kamienicami, zaułkami i oczywiście licznymi zabytkami. Znaleźć tam można mnóstwo fotogenicznych zakątków, jak chociażby ten z wkomponowanymi w ścianę budynku czajniczkami czy też z wieloma różnymi tabliczkami poświęconymi największym poetom i literatom – mówią organizatorzy.

Ostatniego dnia wyprawy uczestnicy zwiedzą Troki – miasto znane głównie z gotyckiego zamku na wyspie wśród jezior, zamieszkiwane przez grupę etniczną Karaimów. – Oczywiście będzie degustacja słynnych kibinów, czyli karaimskich pierogów – zapewniają organizatorzy.

Koszt wycieczki to 1100 zł.

Z kolei w dniach 2-6 lipca odbędzie się wycieczka na Białoruś. Turyści zwiedzą m.in. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zamki w Mirze i Nieświeżu. Zobaczą słynną Twierdzę Brzeską, sobór Aleksandra Newskiego, hale targowe sukiennice i pałacyk Szwykowskich w Prużanie, zespół pałacowy Sapiehów w Różanie oraz pałac Pusłowskich i muzeum Tadeusza Kościuszki w miejscu jego urodzin. Udadzą się także do dworku i folwarku rodziny Mickiewiczów w Zaosiu oraz w muzeum w domu rodzinnym Czesława Niemena w Starych Wasiliszkach. Chętni będą mogli się wykąpać w jeziorze Świteź znanym z utworów Mickiewicza. Natomiast 3 lipca, w białoruski Dzień Niepodległości, będą uczestniczyć w wielkiej paradzie wojskowej w centrum Mińsku. Ostatni dzień wycieczki turyści spędzą w Grodnie, gdzie zobaczą Stary i Nowy Zamek, kościół farny, cerkiew na Kołoży, kościół św. Ksawerego oraz muzeum w domu Elizy Orzeszkowej. Cena wycieczki to 1250 zł.

Szczegóły i zapisy na obie wyprawy: na stronie www.wycieczkinawschod.pl, pod numerem telefonu 502 342 117, a także w sklepie „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here