Z wiceprezydenta na wiceprezesa

Były wiceprezydent Lublina Krzysztof Komorski został członkiem zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie wiadomo jeszcze, czym będzie się zajmował w tej należącej do miasta spółce.


35-letni Krzysztof Komorski (foto) do tej pory był zastępcą prezydenta Krzysztofa Żuka ds. kultury, sportu i partycypacji społecznej. Wcześniej pracował m.in. jako zastępca dyrektora w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów UM. W październikowych wyborach z powodzeniem kandydował do Sejmiku Województwa Lubelskiego z list Koalicji Obywatelskiej.

Aby pozostać w ratuszu, musiałby zrezygnować z mandatu, gdyż tych funkcji nie wolno łączyć. – Nie rezygnuję z mandatu. Ta decyzja jest dla mnie ważna w kontekście dużego zaufania, jakim obdarzyli mnie wyborcy – napisał po wyborach na swoim profilu facebookowym.

Przepisy zezwalają jednak na to, aby radni sejmiku zasiadali np. w zarządzie miejskich spółek. Z tego powodu Rada Nadzorcza MOSiR-u zdecydowała o jego rozszerzeniu i powołaniu K. Komorskiego. – Dostałem taką propozycję, co jest dla mnie wyróżnieniem. W zarządzie zasiadam od środy, 21 listopada – wyjaśnia sam zainteresowany. Czym będzie się zajmował w nowej pracy? – Dokładny podział kompetencji jeszcze nastąpi – przyznaje. GR