Z wojną w tle

Kwietniowy cykl filmów, które złożą się na repertuar Klubu Dobrego Filmu Chełmskiej Biblioteki Publicznej, nosić będzie tytuł „Z wojną w tle”.

– Każdy z nich pokaże to jak konflikt wpływa na ludzkie losy i charaktery, nie pokazując jednocześnie nawet przez moment działań zbrojnych. Nie będziemy więc epatować śmiercią, krwią i brutalnością, ale raczej ludzkimi emocjami oraz całą galerią postaw i zachowań – zapowiadają organizatorzy. – Rozpoczniemy od opartego o prawdziwe losy rodziny Żabińskich ratujących Żydów w warszawskim zoo filmu z główną rolą Jessici Chastain. W kolejne środy kwietnia sprawdzimy natomiast co stało się na moście szpiegów w powojennym Berlinie, w obrazie Stevena Spielberga z główną rolą Toma Hanksa, z pamięcią odziedziczoną po Holokauście jednego z podopiecznych pewnego amerykańskiego domu spokojnej starości oraz życiem podsłuchującego swoich rodaków agenta stasi, w nagrodzonym Oscarem rewelacyjnym obrazie Floriana Henckella von Donnersmarcka.
Wszystkie seanse odbywać się będą w środowe wieczory kwietnia, o godz. 18, w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here