Za dużo prostych błędów

Rugbiści Budowlanych Lublina nadal pozostają w ekstralidze bez zwycięstwa i punktów meczowych. W sobotę podopieczni trenera Stanisława Więciorka przegrali w Gdańsku z Lechią 7:33.


Zdaniem szkoleniowca lubelskiej drużyny o porażce jego drużyny przesadziła duża ilość niewymuszonych, prostych błędów. Te błędy naszemu zespołowi na tym poziomie rozgrywkowym nie powinny się przydarzyć. Gdyby mnie one jak mówił trener, była spora szansa na zdobycie bonus za porażkę niewielką różnica punktów.

Stanisław Więciorek pochwalił grę rywali, którzy realizowali założenia taktyczne, ich gra była uporządkowana przez większą część meczu i przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa i punktu bonusowego.

W przerwie sobotniego spotkania przypomniano zawodników, którzy dla Lechii w 1994 roku zdobyli tytuł drużynowego mistrza Polski. W drużynie, która 25 lat temu sięgnęła po złoto występował również… Stanisław Więciorek.

Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 33:7 (14:7)

Punkty – Lechia: Paweł Boczulak 8, Aleko Gigashvili 5, Sebastian Stolarz 5, Marek Płonka 5, Kacper Krużycki 5, Rafał Janeczko 5; Budowlani: Michał Musur 5, Maciej Grabowski 2.