Za mało na skwer?

Nie wybrano wykonawcy w przetargu na zagospodarowanie terenu wraz z przebudową boiska przy ul. Warmińskiej i ul. Szczecińskiej w Lublinie. Nie złożono żadnej oferty.


Mieszkańcy, którzy zgłosili ten projekt w IV edycji budżetu lubelskiego i cieszyli się z jego zwycięstwa, muszą jeszcze poczekać. To już trzecia próba znalezienia wykonawcy, który kompleksowo zająłby się zagospodarowaniem zaniedbanego terenu przy ul. Szczecińskiej i Warmińskiej. Miało to być miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla Świt. Planowano wykonać skwer, wybudować wiodące do niego chodniki oraz boiska wielofunkcyjne.

Działki, na których miała powstać inwestycja, należą do miasta. Na miejscu znajdują się już częściowo ogrodzone trawiaste boiska do piłki nożnej. Wokół jest sporo drzew i zielonej przestrzeni. To w jej otoczeniu planowano postawić ławki i siłownię dla dorosłych. Po raz kolejny nie było jednak chętnych do wykonania inwestycji. Ratusz przeznaczył na ten cel 199 920 zł.

– Bardzo czekamy na zagospodarowane takiego miejsca do odpoczynku, ponieważ w okolicy zabudowanej domami jednorodzinnymi bardzo go brakuje – podkreśla Anna Glijer, przewodnicząca zarządu dzielnicy Węglin Południowy. (EM.K.)