Zabawa to poważna sprawa

Dzięki zaangażowaniu klientów oraz pracowników IKEA 800 kolorowych zabawek i maskotek trafiło w środę do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. To efekt zbiórki organizowanej w ramach kampanii „Zabawa to poważna sprawa” w lubelskim sklepie IKEA. Maskotki oraz inne zabawki będą towarzyszyły małym pacjentom w karetkach, w drodze do szpitala, umilając ten stresujący czas.


Przez dwa miesiące, od 4 listopada do 5 stycznia odwiedzający sklep IKEA Lublin mogli ofiarować zakupione w nim maskotki oraz inne zabawki na rzecz dzieci. Łącznie udało się ich zebrać aż 800 sztuk!

– Dziękujemy bardzo za każdą przekazaną rzecz i zaangażowanie. Wiemy dobrze, że zabawki nie tylko sprawiają dzieciom dużo radości i bawią, ale mają także terapeutyczną moc, pozytywnie wpływają na ich rozwój, a bardzo często dają poczucie bezpieczeństwa – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

– Serdecznie dziękujemy IKEA za zorganizowanie tej wspaniałej akcji i przekazanie nam zabawek. Takie maskotki z pewnością pomogą małym pacjentom ukoić psychiczny ból i ułatwią nawiązanie kontaktu z dzieckiem dzięki czemu prowadzenie akcji ratowniczej oraz wykonanie zabiegów medycznych będzie łatwiejsze – uważa Zdzisław Kulesza, dyrektor WPR SP ZOZ w Lublinie. KB