Zabawa w klasztornych ogrodach

Piękna, słoneczna pogoda i wiele atrakcji przyciągnęły w sobotę, 16 czerwca tłumy do ogrodu klasztornego braci Kapucynów na XII Parafialny Festyn Rodzinny „Wspólnota to Ty i ja”.


W ramach festynu przygotowano mnóstwo atrakcji. Program artystyczny opracowały szkoły z parafii. Uczestnicy mieli też okazję do znakowania rowerów. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Swoimi umiejętnościami chwalili się też strażacy i ratownicy. Nieco zmęczeni i głodni mogli zjeść w punkcie gastronomicznym. Z kolei środki materialne zebrane podczas zabawy zostaną przeznaczone na zorganizowanie i sfinansowanie wakacji dla najmłodszych z parafii. Impreza zakończyła się koncertem Krzysztofa Antkowiaka.

– To wielkie wydarzenie nie tylko dla naszej parafii, dla społeczności, która się tutaj gromadzi na co dzień, ale myślę, że dla wszystkich mieszkańców Lublina – dla tych, którzy kochają kapucynów, kochają wartości chrześcijańskie i pragną razem z nami przeżyć ten dzień. „Wspólnota to Ty i ja” to doświadczenie wielkiej radości, płynącej ze spotkania z drugim człowiekiem.” – podkreślali organizatorzy.

Joanna Niećko