Zabawowa Serenada

Serenadowy kącik w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie już umila pobyt w szpitalu małym pacjentom

Duża zabawka edukacyjna, mebelki w ciepłej, żółtej barwie oraz wiele gier i materiałów dydaktycznych – taki wyjątkowy kącik zabaw czeka od ubiegłej środy na najmłodszych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Niezwykłe miejsce do zabawy dla najmłodszych powstało w ramach akcji Serenada Dla Dzieci, organizowanej przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek.


W tegorocznej edycji wzięło udział aż 18 placówek medycznych z całej Polski, zarekomendowanych przez pracowników i dostawców SM Spomlek. Przez miesiąc internauci mogli głosować na wybrane przez siebie szpitale i przychodnie. A było o co walczyć! Na sześć placówek z największą ilością głosów czekały bowiem wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci. Najwięcej, bo prawie 31 tysięcy głosów, zdobył Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie.

– Doczekaliśmy się pięknego finału akcji. Jestem pod wrażeniem zaangażowania pracowników zgłoszonych placówek zdrowotnych, jak również mieszkańców poszczególnych miejscowości. Niemal 200 tysięcy oddanych głosów na 18 placówek robi wrażenie i utwierdza nas w przekonaniu, że nasza inicjatywa jest potrzebna. Nie spoczywamy na laurach i w naszych głowach już rodzą się kolejne pomysły związane z nową edycją. – podkreśla Edward Bajko, prezes zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

W Serenadowym Kąciku Zabaw na najmłodszych czeka duża zabawka zaprojektowana we współpracy z pedagogiem i psychologiem, dzięki której dzieci będą mogły rozwinąć swoją koncentrację i koordynację ruchową. Poza tym wyposażono go również w dziecięce mebelki w ciepłej, żółtej barwie, nawiązującej do koloru marki Serenada, która nie tylko doskonale pobudza wyobraźnię, ale również dodaje energii do działania. Całość dopełnia duża ilość zabawek i materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

– Cieszę się, że istnieją firmy, które poza swoją podstawową działalnością dostrzegają potrzeby środowiska lokalnego i potrafią na nie odpowiadać. Takie inicjatywy są niezwykle ważne, ponieważ nie tylko integrują społeczność lokalną

w szczytnym celu, ale również pokazują, że razem możemy zdziałać naprawdę wiele. Po raz kolejny mieszkańcy Lublina stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że potrafią się jednoczyć w ważnych sprawach. Chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować za oddane głosy. Dzięki nim najmłodsi będą mogli cieszyć się wspaniale wyposażonym kącikiem zabaw i jestem przekonany, że będą przebywać w tym miejscu z przyjemnością. – mówi dr n. med. Jerzy Szarecki, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Serenadowy Kącik Zabaw w Lublinie jest już dziesiątym tego typu miejscem, które mleczarnia Spomlek otworzyła w ciągu ostatniego roku. Do końca lutego takie wyjątkowe przestrzenie zabaw dla najmłodszych powstaną również w pięciu pozostałych zwycięskich miejscowościach: Człuchowie, Ustrzykach Dolnych, Lesku, Sokołowie Podlaskim i w Brusach. KB