Zabójcza końcówka Bugu

BUG HANNA – ORZEŁ SREBRZYSZCZE 6:2 (2:1)

0:1 – Ł. Tatysiak (15), 1:1 – Bojarczuk (25), 2:1 – Chwedoruk (40), 3:1 – Kowalik (60), 3:2 – Szaran (67), 4:2 – Kowalik (85), 5:2 – Chwedoruk (88), 6:2 – Chwedoruk (90+3).

BUG: Karwatiuk – Ignatiuk, Matczuk, Baj, Babkiewicz, Bojarczuk, Kowalik, Kaliszuk (65 Piotrowski), Mikulski, Chwedoruk, Korszeń (75 Trochimiuk). Trener – Andrzej Łągwa.

ORZEŁ: Biłan – K. Trusiuk, Nazaruk (77 M. Tatysiak), Hałaj, Ł. Tatysiak, Malinowski, Szaran, S. Tatysiak, M. Olender, Dziewulski (84 Kogut), D. Trusiuk (75 Rulka). Trener – Sebastian Kogut.

W meczu dwóch drużyn z dolnej części tabeli pewnie i zasłużone zwycięstwo odniósł Bug Hanna. – Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie i w końcu byliśmy bardzo skuteczni – mówi Hubert Kowalik, zawodnik Bugu, zdobywca dwóch bramek. – W zasadzie wykorzystaliśmy wszystkie sytuacje, jakie udało się nam stworzyć, tylko jednej okazji „sam na sam” na gola nie zamienił Mateusz Chwedoruk, choć i tak zaliczył hattricka – podkreśla Kowalik. Gole dla gospodarzy padały po dokładnych akcjach całego zespołu, w większości po strzałach z bliska. Wyjątkiem było trafienie Kowalika w 60 min. – Udało mi się przebiec z piłką ok. 20 metrów, minąć trzech obrońców gości i położyć jeszcze bramkarza – opowiada Kowalik

– Sami nie rozumiemy już, co się z nami dzieje – komentuje Adam Sikorski, prezes Orła, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli chełmskiej okręgówki i ma już trzy punkty straty do Startu Regent i Spółdzielcy. – W Hannie w pierwszej połowie mogliśmy strzelić z pięć bramek, a zdobyliśmy tylko jedną. Na domiar złego po raz kolejny tracimy bramki w końcówce meczu – dodaje. Dość powiedzieć, że Bug do 84 min. prowadził 3:2, a mecz zakończył się wynikiem 6:2. Zespół ze Srebrzyszcza stracił trzy gole w 8 minut! (kg)

1. Unia B. 12 32 37-3
2. Start 12 28 36-10
3. Agros 12 25 39-24
4. Granica 12 22 21-19
5. Ogniwo 12 21 30-18
6. Brat 12 20 27-23
7. Ruch 12 18 25-27
8. Hetman 12 16 25-26