Zachęcają do zdrowego stylu życia

Dzięki wsparciu chełmskiego magistratu Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie zorganizował warsztaty pod nazwą „Żyj zdrowo, kolorowo”. Oprócz zdrowych zajęć fizycznych uczestnicy warsztatów uczyli się przygotowania zdrowych posiłków.


Zdrowy styl życia warto propagować i pokazywać. A jeszcze lepiej czynnie uczestniczyć w zajęciach, które go promują. Tak jak zrobili to podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Chełma. 3 grudnia w placówce odbyły się ciekawe warsztaty pod nawą „Żyj zdrowo, kolorowo”, które miały zachęcać uczestników do prowadzenia zdrowego stylu życia. Uczestnicy brali udział w zajęciach fitness, a po nich w przygotowaniu zdrowego posiłku m.in. z owoców i warzyw.

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta, w ramach programu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych. – Nasza jednostka skorzystała z programu prowadzenia działań na rzecz zdrowia psychicznego w miejscu pracy i nauki. Dzięki wsparciu mogliśmy kupić m.in. artykuły sportowe potrzebne do ćwiczeń fizycznych – mówi Agata Domańska, dyrektor ŚDS w Chełmie.

ŚDS mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy 4 w Chełmie. Działalność prowadzi od 1997 roku. Jest ośrodkiem wsparcia dziennego przeznaczonym dla osób dorosłych, niepełnosprawnych oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. Z ośrodka korzysta 45 uczestników, którzy otrzymują w nim wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, pomoc w załatwianiu spraw socjalnych oraz ciepły posiłek. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here