Zacięta walka o cenne trofeum

Zawodnicy ekipy Solidarność PZL Świdnik pozują po zwycięskim finale do pamiątkowego zdjęcia z pucharem i medalami za pierwsze miejsce

Ostatnim futsalowym akcentem 2020 roku w Świdniku był mecz o Puchar Masters. O cenne trofeum rywalizowały Solidarność PZL Świdnik i Starostwo Powiatowe.

Emocje w spotkaniu wicemistrza extraligi sezonu 2019/2020 i mistrza I ligi zaczęły się zaraz na początku drugiej części meczu. W 13. minucie prowadzenie dla Solidarności PZL technicznym strzałem uzyskał Paweł Szyjduk. Po jego uderzeniu w długi róg piłka odbiła się od słupka i nieuchronnie wpadła do siatki dobrze spisującego się między słupkami Sebastiana Pietronia. Minutę później było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Szyjduk.

Odpowiedź Starostwa była natychmiastowa i w kolejnej akcji futbolówkę do bramki Przemysława Hajkowskiego skierował Szymon Kobiałka. Kilkanaście sekund później hat-tricka skompletował Szyjduk i Solidarność prowadziła już 3:1. Na 90 sekund przed końcem spotkania kontaktową bramkę strzelił jeszcze Kobiałka.

Końcówka rywalizacji trzymała w napięciu oba zespoły, ale pomimo wysiłków graczy Starostwa wynik nie uległ już zmianie i puchar za rok 2020 trafił w ręce futsalistów Solidarności PZL Świdnik.