Zaciskamy kciuki za Bartosza Kitlińskiego

18-letni Bartosz Kitliński z AZS UMCS Lublin wystąpi w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata U20!

Bartosz Kitliński z AZS UMCS Lublin znalazł się w 38-osobowej reprezentacji Polski, która na początku sierpnia w kolumbijskim Cali wystartuje w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata U20. 18-letni lublinianin, który będzie podczas zawodów rywalizował w biegu na 800 metrów, za ocean udał się już wczoraj.

– Start w Cali poprzedzi obóz aklimatyzacyjny, stąd nasi młodzi sportowcy, w tym także i Bartek wylecieli z warszawskiego Okęcia przez Frankfurt do Kolumbii już w niedzielę, 24 lipca – mówi Piotr Kitliński, tata i trener naszego biegacza. – Dla mojego syna to będzie pierwsza tak poważna impreza. Miał już okazję bronić biało-czerwonych barw podczas międzynarodowych zawodów, przeważnie lekkoatletycznych spotkań, ale w czempionacie globu wystartuje po raz pierwszy – dodaje P. Kitliński.

Generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata dla Bartosza Kitlińskiego był udział w meczu U20 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia, rozegranym w poprzedni weekend. Lublinianin test może zaliczyć do udanych. O pierwszą pozycję po raz kolejny w tym sezonie walczył z Kacprem Lewalskim i chociaż górą był znowu rywal z kadry, to z występu nasz 18-latek może być zadowolony.

– Bartek po raz trzeci pobiegł w tym sezonie bardzo szybko. Wprawdzie do życiówki, którą ustanowił 5 czerwca podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, niespełna tydzień przed 18-tymi urodzinami, zabrakło mu nieco ponad sekundę, ale potwierdził, że jest w świetnej formie – ocenia Piotr Kitliński.

Eliminacje biegu na 800 metrów w kolumbijskim Cali odbędą się w najbliższy czwartek.

– Mistrzostwa świata to najwyższa półka i awans do półfinału, zwłaszcza dla zawodnika, który będzie młodszy o rok od większości rywali, będzie już sporym osiągnięciem. Wierzę, że Bartek da z siebie wszystko, by po powrocie nie mówić, że poleciał za ocean jedynie na wycieczkę – dodaje P. Kitliński. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here