Zaczną od przedszkoli

Gmina Urszulin przeznaczy w tym roku ponad 8 milionów złotych na inwestycje. Już na dniach rusza z pierwszym projektem, czyli adaptacją trzech przedszkoli do potrzeb najmłodszych. W lutym ogłoszone zostaną przetargi na termomodernizację wszystkich świetlic wiejskich oraz dwóch szkół.

Już w ferie ruszy projekt polegający na adaptacji budynków trzech przedszkoli w Urszulinie, Wytycznie i Woli Wereszczyńskiej. Gmina ma już wyłonionych wykonawców i tylko czeka, aż dzieci opuszczą placówki na czas ferii. Prace będą polegały na remoncie pomieszczeń, zakupie nowego wyposażenia oraz generalnym przystosowaniu obiektów do potrzeb najmłodszych, czyli np. adaptacji sanitariatów do wzrostu przedszkolaków. Dodatkowo przy przedszkolu w Urszulinie powstanie nowy plac zabaw.
Od wiosny rozpocznie się o wiele większy projekt. Będzie to termomodernizacja wszystkich świetlic z terenu gminy oraz dwóch szkół – w Urszulinie oraz Wytycznie. – Obecnie przygotowujemy się do rozpisania przetargów – mówi wójt, Tomasz Antoniuk. – Chcemy je ogłosić najpóźniej w lutym tak, by gdy tylko pogoda na to pozwoli, ruszyć z pierwszymi pracami. Zakładamy, że z tym zadaniem uwiniemy się w około 20 miesięcy – dodaje wójt.
(bm)