Zaczynają ładować akumulatory

– Jesteśmy pełni optymizmu przed startem przygotowań do rundy wiosennej – mówi Marek Saganowski, nowy trener piłkarzy Motoru Lublin. 42-letni szkoleniowiec dzisiaj spotka się z drużyną, na pierwszych grupowych zajęciach w 2021 roku.

Motorowców czeka siedmiotygodniowy okres przygotowawczy. Piłkarze nie przystąpią do niego całkowicie „rozładowani motorycznie”, ponieważ indywidualne treningi są przez nich realizowane już od 21 grudnia.

Pierwsze trzy tygodnie zimowych przygotowań piłkarze spędzą głównie w Lublinie. 31 stycznia zespół wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do Uniejowa.

– Byłem w przeszłości na obozie w tym miejscu z Legią Warszawa i muszę przyznać, że warunki są bardzo dobre. Jest tam świetny hotel, a niedaleko niego znajdują się boisko z naturalną, podgrzewaną płytą oraz plac gry ze sztuczną nawierzchnią. W Uniejowie będziemy pracowali głównie nad taktyką, ale też nad kwestiami motorycznymi. Zaplanowaliśmy po dwa treningi dziennie – wyjawia trener Marek Saganowski.

Podczas obozu szkoleniowiec ma mieć już do dyspozycji pełną kadrę, w tym nowych zawodników, których przed rundą wiosenną pozyska Motor.

Jeśli potwierdziłyby się nasze informacje w Lublinie możemy spodziewać się prawdziwych transferowych hitów. Na transferowej giełdzie z lubelskim klubem wiązani są Jakub Rzeźniczak (obecnie Wisła Płock) i Ariel Borysiuk (Jagiellonia Białystok), byli reprezentanci Polski, zawodnicy Legii Warszawa, w której Marek Saganowski grał i pracował jako drugi trener, a także 29-letni pomocnik Michał Mak (Wisła Kraków), mający za sobą grę w reprezentacji młodzieżowej. Być może do Lublina wróci 26-letni Aleksander Komor, który ma ważny do końca czerwca kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Po powrocie z obozu drużyna będzie kontynuowała przygotowania w Lublinie.

Zimą „żółto-biało-niebiescy” zagrają osiem sparingów, pierwszy 19 stycznia z ekstraklasową Wisłą Płock. Później motorowcy zmierzą się z pierwszoligowcami – Radomiakiem Radom (27.01) i Resovią Rzeszów (6.02), a także zagrają z ligowymi rywalami czyli Pogonią Siedlce (13.02) i drużynami z III ligi: Wólczanką Wólka Pełkińska (23.01), Legią II Warszawa (31.01), KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (13.02) oraz Stalą Stalowa Wola (20.02).

Pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku czeka nasz zespół 27 lutego, na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. BAS