Zaczynają od zera

Chociaż Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowie należy do najstarszych w powiecie chełmskim, jednostka praktycznie nie funkcjonowała od lat osiemdziesiątych XX wieku. – Dziś nasza OSP wznawia działalności, zaczynamy praktycznie od zera – zauważa Paweł Krzysiak, sołtys Pawłowa.

W ubiegłym tygodniu odbyło się zebranie reaktywujące OSP w Pawłowie. Prezesem jednostki wybrano Pawła Ciechomskiego, skarbnikiem został Marian Filipczuk, naczelnikiem Paweł Kosz, sekretarzem Dariusz Błachut, a gospodarzem Jacek Klin. Komisję rewizyjną tworzą z kolei: przewodniczący – Karolina Krzysiak, sekretarz – Wojciech Brodziak oraz członek Marcin Raszyński.

– Po poprzednim zarządzie nie ma praktycznie nic, kilka starych strojów. Zaczynamy wszystko od początku, od zera – przyznaje w rozmowie z Nowym Tygodniem Paweł Krzysiak, sołtys Pawłowa, który zabiegał o reaktywację OSP. Na pierwszym zebraniu Straży pojawiło się 20 osób. – Ale chętnych, by zasilić OSP w Pawłowie, jest coraz więcej – informuje sołtys. – Gmina oferuje nam pomoc w sfinansowaniu kursów czy zakupie podstawowej odzieży. Myślimy z czasem o zakupie busa, ale to wszystko potrwa. Mamy nadzieję, że nasza Straż będzie się rozwijać – dodaje Krzysiak.

Na razie druhowie z Pawłowa nie mogą brać udziału w akcjach. Czeka ich szkolenie organizowane przez KM PSP w Chełmie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here