Zadecydował ostatni mecz – AleTaxi mistrzem!

AleTaxi wygrali 9. edycję Ligi Orlikowej. Zespół taksówkarzy od kilku lat należy do czołowych drużyn rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Ognisko TKKF Omega. Jego rywalizacja z zespołem FC Kumple dodaje piękna i trzyma wszystkich w niepewności

O tym, kto wygra 9. edycje Jesiennej Ligi Orlikowej „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, organizowanej przez Ognisko TKKF Omega, decydował ostatni mecz! Piłkarze AleTaxi, aby wyprzedzić w tabeli broniący tytuły FC Kumple, musieli pokonać ekipę PSŻ. Ta sztuka im się udała!

Początek meczu był dość zaskakujący, bo to PSŻ, które bez względu na wynik spotkania zajmowało w rozgrywkach ósme miejsce, groźnie postraszyło faworyta. – Pomyślałem sobie, może być tak, jak w poprzednim meczu z Prusakami, że AleTaxi znowu tylko zremisuje i nie wykorzysta drugiej, ostatniej szansy, by zdobyć tytuł i zdetronizować Kumpli – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator rozgrywek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym, aczkolwiek zawsze prowadzeniem taksówkarzy. – Kiedy w drugiej połowie na boisku w drużynie AleTaxi pojawił się Krzysztof Burdzicki, było pewne, że poprawi się siła uderzenia tego zespołu i tak się stało. Pan Krzysztof, strzelając bramkę, dał sygnał: „Puchar musi być nasz”. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną AleTaxi 8:0, choć uważam, że drużynie PSŻ, należało się ze dwie bramki – dodaje prezes Furman.

AleTaxi – PSŻ 8:0 (2:0)

AleTaxi: Dariusz Białek, Adrian Prażmo, Grzegorz Czopek, Krzysztof Burdzicki, Marcin Supryn, Marcin Orłowski, Norbert Białek, Piotr Nadulski, Norbert Iwanek, Piotr Kot, Mateusz Siedlecki, Wojciech Czernicki, Arkadiusz Siodr.

Bramki: Mateusz Siedlecki 3, Wojciech Czernicki 3, Arkadiusz Siodr 2.

Po uroczystym odebraniu pucharu i medali za pierwsze miejsce zawodnicy AleTaxi stanęli w bramce i… nagrali film, dedykując sukces swojemu koledze z drużyny Mirkowi Sałasińskiemu, który dwa lata temu uległ poważnej kontuzji. Życzyli mu szybkiego powrotu do drużyny, do wspólnej zabawy. Drużynie taksówkarzy oprócz końcowego sukcesu przypadła także nagroda indywidualna dla najlepszego piłkarza rozgrywek, którą zdobył Adrian Prażmo.

Najlepszym bramkarzem został Paweł Plak (Dalimex), a strzelcem Bartłomiej Ślepowronski (FC Kumple), zdobywca 34 goli. BAS

Najlepsi strzelcy

34 gole – Bartłomiej Ślepowronski (FC Kumple) – na zdjęciu
33 – Adrian
Prażmo (AleTaxi)
27 – Dawid Adamczyk (Omega), Mateusz Siedlecki (AleTaxi)
22 – Paweł Bugała (FC Kumple)
20 – Paweł Dejko (Prusaki)
16 – Patryk Stadnicki (Dalimex)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here