Zadziała, jak spadnie śnieg

Na stoku w Kumowej Dolinie montowany jest wyciąg narciarski. Ale czy amatorzy narciarstwa skorzystają z uroków górki zależeć będzie od pogody. Bo system naśnieżania warty 400 tys. zł będzie gotowy dopiero na kolejną zimę.

Kilka lat temu przedłużono trasę zjazdową na stoku w Kumowej Dolinie i zainwestowano 100 tys. zł w nowy wyciąg narciarski „Bachleda”. Ale pogoda nie rozpieszczała narciarzy. W trakcie sezonu było tylko kilka śnieżnych dni, podczas których można było uruchomić wyciąg.

– Od momentu powstania wyciągu jest on naśnieżony w sposób naturalny, stąd też okres jego użytkowania uzależniony jest od warunków atmosferycznych – mówią miejscy urzędnicy.

Ale zaznaczają, że w budżecie obywatelskim znalazło się 400 tys. zł zakup i instalacja armatek do wytwarzania sztucznego śniegu. Dzięki nim do korzystania ze stoku wystarczy niska temperatura. – Mamy nadzieję, że podczas sezonu zimowego 2022/2023 będziemy już mogli w pełni wykorzystywać zainstalowane urządzenia.

Wzorem ubiegłego roku, we współpracy z Chełmskim Domem Kultury, dla użytkowników stoku udostępnione będą wyznaczone pomieszczenia Amfiteatru, pozwalające na przebranie się i ogrzanie. Obecnie panujące obostrzenia epidemiologiczne pozwalają na prowadzenie tej formy aktywności fizycznej – mówią urzędnicy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here