Zaglądamy do portfeli lubelskich samorządowców

Prezentujemy oświadczenia majątkowe za 2020 rok kolejnych lubelskich radnych.

Małgorzata Suchanowska (Prawo i Sprawiedliwość) nie ma oszczędności. Jest właścicielką domu o powierzchni 268 metrów kwadratowych (wartość 600 tysięcy złotych), a także działki rolnej o powierzchni 1,26 ha (wartość 25 tys. zł). W ubiegłym roku uzyskała z tego tytułu 900 złotych przychodu (dotacja). Ma działkę o powierzchni prawie 12 arów (wartość 300 tysięcy złotych) wraz z drogą dojazdową o wartości 7 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobiła 40 tysięcy złotych w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, 15 tysięcy złotych w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej, a prawie 15 tysięcy złotych w komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Pobrała też 32 tysiące złotych diety radnej. Ma 19 tysięcy złotych zobowiązania na karcie kredytowej w Santander, a także spłaca ponad 21 tysięcy złotych kredytu ratalnego w Alior Banku na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Zbigniew Targoński (klub Krzysztofa Żuka) zgromadził 23 tysiące złotych oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni 140 metrów kwadratowych (wartość 200 tysięcy złotych). Ma spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkań o powierzchni 32 i 57 m kwadratowych o wartości odpowiednio: 100 i 250 tysięcy złotych. Ma działkę budowlano-rekreacyjną o powierzchni 20 arów, działkę rekreacyjną o pow. 9 arów i działkę rolną o powierzchni ponad 36 arów. Łączna wartość nieruchomości wynosi 84,5 tys. złotych. W ubiegłym roku zarobił 150,7 tys. złotych w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Lublinie, gdzie był członkiem zarządu. Pobrał ponad 60 tysięcy złotych z Zakładu Ubezpieczeń społecznych (niemal na pewno chodzi o emeryturę, bo w ubiegłym roku skończył 65 lat) i ponad 32 tysiące złotych diety radnego. Z kolei ponad 6 tysięcy złotych zarobił w Lubelskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Jeździ Volkswagenem Golfem z 2007 roku oraz Volvo XC 60 z 2009 roku. Ma także przyczepę z 2002 roku o wartości ponad 10 tysięcy zł. Nie spłaca kredytów.

Maja Zaborowska (klub K. Żuka) nie ma oszczędności, ani własnego mieszkania. Ma udział w „nieruchomości stanowiącej budynek wielorodzinny” o wartości 25 tysięcy złotych. Prowadzi działalność gospodarczą (klinikę weterynaryjną), w ubiegłym roku uzyskała z tego tytułu ponad 13 tysięcy złotych przychodu i ponad 2,5 tys. złotych dochodu. 70 tysięcy złotych zarobiła w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Lublinie, a pół tysiąca złotych w PIW w Łukowie. Pobrała ponad 32 tysiące złotych diety radnej, 3 tysiące złotych świadczenia „500plus” na dziecko, ponad 300 zł diety za zasiadanie w radzie programowej TVP 3 Lublin oraz ponad 500 zł zasiłku chorobowego. Jeździ Mitsubishi Lancer z 2014 roku (współwłasność, majątek odrębny). Spłaca 52 tysiące złotych kredytu gotówkowego w Pekao S.A. na cele remontowe.

W następnym numerze zaprezentujemy oświadczenia majątkowe dyrektorów wydziałów urzędu miasta. opr. T

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here