Zaglądamy do portfeli samorządowców

Prezentujemy oświadczenia majątkowe kolejnych lubelskich radnych za 2020 rok.

Marcin Jakóbczyk (klub Prawo i Sprawiedliwość) zaoszczędził 7,5 tys. złotych. Jest współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 70 metrów kwadratowych (wartość 265 tysięcy złotych). Ma też 1/6 udziału w mieszkaniu o powierzchni 49,5 m kwadratowych (wartość 200 tysięcy złotych).

Ma udziały w pięciu działkach, m.in. pastwiskach i lasach. W ubiegłym roku zarobił w sumie 64 tysiące złotych na etatach (pracuje na stanowisku eksperta w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim oraz doradcy w Ministerstwie Edukacji Narodowej). Pobrał niemal 32 tysiące złotych diety radnego, a prawie tysiąc zarobił na umowie o dzieło. Jeździ Kią Ceed z 2009 roku. Wraz z żoną spłaca prawie 219 tysięcy złotych kredytu na zakup mieszkania.

Zbigniew Jurkowski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) zaoszczędził 99 tysięcy złotych. Ma papiery wartościowe na kwotę ponad 100 złotych. Jest współwłaścicielem mieszkania o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych wraz z garażem o powierzchni ponad 2 m kwadratowych (wartość 336 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił ponad 39 tysięcy złotych na etacie w MKK i około 8,5 tys. złotych na umowie o dzieło w tej samej spółce.

Pobrał ponad 33 tysiące złotych diety radnego, prawie 15 tys. zł zarobił w miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, a tysiąc złotych za zasiadanie w komisji w czasie wyborów prezydenckich. W ubiegłym roku dostał zwroty prowizji i ubezpieczeń ze wcześniej spłaconych kredytów. Na jego konto trafiło niemal 107 tysięcy złotych. Spłaca 104 tysiące złotych kredytu w Credit Agricol, 192,5 tys. złotych w PKO BP oraz prawie 23 tysiące złotych w Kasie Unii Lubelskiej.

Magdalena Kamińska (klub K. Żuka) zaoszczędziła 80 tysięcy złotych. Ma dom o powierzchni 180 metrów kwadratowych (wartość 100 tysięcy złotych), a także kilka działek (m.in. łąki, grunty rolne) o łącznej wartości 79,5 tys. złotych. W ubiegłym roku zarobiła 32 tysiące złotych. Spłaca ponad 8 tysięcy złotych kredytu w Banku BPS na remont mieszkania.

Monika Kwiatkowska (klub K. Żuka) zgromadziła 5 tysięcy złotych oszczędności. Jest współwłaścicielką domu o powierzchni 198 metrów kwadratowych (wartość 620 tysięcy złotych) na działce o powierzchni 6 arów. Ma mieszkanie o pow. 33 metrów kwadratowych i wartości 180 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobiła prawie 86 tysięcy złotych za pracę w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Pobrała też ponad 32 tysiące złotych diety radnego. Spłaca ponad 43 tysiące franków szwajcarskich kredytu na zakup mieszkania w mBanku; 497,5 tys. złotych kredytu na zakup domu w Pekao S.A oraz 135 tysięcy złotych kredytu gotówkowego w mBanku.

Grzegorz Lubaś (klub K. Żuka) zaoszczędził 9 tysięcy złotych, tysiąc dolarów i półtora tysiąca euro. Ma mieszkanie o powierzchni 86,5 metrów kwadratowych i wartości 335 tysięcy złotych, a także kilka innych nieruchomości, m.in. garaż o powierzchni 17 metrów kwadratowych (wartość 28 tysięcy złotych) czy miejsce parkingowe o pow. 11,5 m kwadratowych (wartość 8 tys. zł). Jest prezesem firmy Eres Medical, w ubiegłym roku zarobił z tego tytułu prawie 82,5 tys. złotych. Pobrał niemal 31,5 tys. złotych diety radnego. Nie ma kredytów.

Zbigniew Ławniczak (PiS) ma prawie 19 tysięcy złotych oszczędności, a także obciążony hipoteką dom o powierzchni 147 metrów kwadratowych (wartość 300 tysięcy złotych), spółdzielcze prawo do mieszkania o powierzchni 49 metrów kwadratowych (wartość 220 tysięcy złotych, współwłasność), garaż i działkę.

W ubiegłym roku zarobił 120 tysięcy złotych za pracę w Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich, a prawie 18 tysięcy złotych za zasiadanie w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby. Pobrał 32 tysiące złotych diety radnego, a tysiąc złotych zarobił z innych źródeł. Jeździ Oplem Astra z 2006 roku o wartości nieprzekraczającej 10 tysięcy złotych oraz Audi A4 z 2010 roku o wartości 30 tysięcy złotych. Spłaca 77,5 tys. złotych kredytu w Banku Ochrony Środowiska w Lublinie oraz 6,5 tys. złotych kredytu w Alior Banku na montaż drzwi w domu. Opr. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here