Zagrać tak w Koszalinie i Zagrzebiu

W 27. minucie sobotniego meczu pierwszą bramkę dla lubelskiego zespołu, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, zdobyła Joanna Szarawaga. Lubelska obrotowa pojawiła się na ligowym parkiecie po raz pierwszy w bieżącym sezonie. Spotkanie z JKS zakończyła z dorobkiem trzech goli

Kolejne świetne spotkanie rozegrały w tym sezonie szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin. W sobotnim meczu 9. kolejki PGNiG Superligi podopieczne Moniki Marzec pokonały przed własną publicznością Eurobud JKS Jarosław 34:21.

Zespół gości poza początkiem nie miał zupełnie nic do powiedzenia w konfrontacji z lubliniankami. Pierwszą bramkę w sobotnim meczu zdobyła powracająca do hali Globus była zawodniczka MKS-u, Magda Balsam. Chwilę później po raz drugi i… ostatni na prowadzenie zespół JKS wyprowadziła jeszcze Lesia Smolinh.

W 11. minucie MKS prowadził już 5:2.

W środę lublinianki czeka kolejne ligowe spotkanie w Koszalinie z Młynami Stoisław. Z kolei w najbliższą sobotę (13 listopada) nasz zespół rozegra pierwszy mecz 3. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej, w Zagrzebiu z HC Lokomotiva. Jeśli „Perełkom” uda się utrzymać prezentowaną od dłuższego czasu dyspozycję, w obu potyczkach mają spore szanse na odniesie zwycięstw. MAG

MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 34:21 (16:10)

MKS: Gawlik, Razum, Wdowiak – Masna 8, Achruk 5, Szynkaruk 3, Gęga 3, Roszak 3, Szarawaga 3, Płomińska 2, Więckowska 2, Pietras 2, Byzdra 2, Zagrajek 1.

JKS: Durasinovic, Kukharchyk – Zimny 9, Balsam 4, Nestsiaruk 3, Dorsz 2, Smolinh 1, Vukcevic 1, Kozimur 1.

Kary: MKS – 6 minut, JKS – 12. Sędziowali: Kierczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków). Widzów: 638.