Zagrają z mistrzem Nahornym

W czwartek 27 kwietnia w ACK „Chatka Żaka” odbędzie się koncert „Śpiewnik Nahornego Made in #JazzUMCS”. Wokaliści studiujący na kierunku jazz i muzyka estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS wystąpią u boku legendy jazzu – Włodzimierza Nahornego.


W programie znajdą się piosenki mistrzów do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego. Będzie słynny „Jej portret”, „Księżyc nad Kościeliskiem”, „Czas rozpalić piec” i „Pytam zimowych gwiazd”.
W trio Włodzimierza Nahornego zagrają: Mariusz Bogdanowicz na kontrabasie i Sebastian Frankiewicz na perkusji.
– Jest to muzyka na wskroś oryginalna, nie mająca sobie równej. Najwyższej próby poziom artystyczny idzie w parze z fenomenem popularności. Piosenka „Jej portret” od lat stanowi niedościgniony wzorzec gatunku. Jest to sztuka ambitna, a jednocześnie zrozumiała i komunikatywna – wyjaśnia Mariusz Bogdanowicz, adiunkt na Wydziale Artystycznym UMCS. – Występ studentów UMCS z tak wybitnym i utytułowanym artystą zapewne wpisze się w historię najważniejszych koncertów ostatnich lat.
Jest to kolejne przedsięwzięcie organizowane przez kierunek jazz i muzyka estradowa, który staje się jednym z najważniejszych animatorów muzycznych w Polsce.
Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny. MG